wtorek, 15 listopada 2016

140. Najprostsze na świecie.

"Aby przenieść godnie związek przez życie, trzeba czegoś więcej. Miłość to czasami za mało. Jest podstawą, fundamentem i w oparciu o nią można stworzyć zdrowy związek. Relacje z kimś, to jest nieustanna praca. Trzeba ze sobą rozmawiać, trzeba się na siebie otwierać, umieć pójść na kompromis, nie bać się słowa 'przepraszam' i jeśli zaistnieje sytuacja, to trzeba po prostu przyznać się do błędu i powiedzieć słowo obalające wielkie życiowe bariery - 'przepraszam'. Trzeba również mieć dla siebie czas, respektować swoje granice, troszczyć się o siebie, zapewniać sobie poczucie bezpieczeństwa, umieć się czasami poświęcić, zrezygnować z czegoś, docenić drugą osobę, nieustannie być dla siebie wsparciem, wyciągać wnioski z kłótni, dziękować za dobre momenty. 
To wszystko brzmi tak, jakby było najprostsze na świecie, ale czasami okazuje się, że w momentach zwątpienia (a te niestety zdarzają się chyba wszystkim) zaczyna brakować chęci, zapomina się o tym. 
Związki nie są wcale łatwe, moi drodzy, no chyba, że to gimnazjum. I jeśli pytasz, czy miłość sama wystarczy - to ode mnie tego nie usłyszysz"*

*Gentelman >patrz tutaj<

A dzisiaj mija 107. miesięcy, od kiedy niesiemy nasze uczucie przez życie. I tak, to prawda, związki wcale nie są łatwe. Ale dla TAKIEGO związku warto. I dla TAKIEJ Osoby warto. 

6 komentarzy:

 1. Ło matko, 107 miesięcy! To skłoniło mnie do policzenia ile miesięcy ja jestem z moim facetem, okazało się, że to zaledwie 62 miesiące:) Tobie gratuluję, właściwie Wam i życzę powodzenia w dalszej wspólnej drodze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za równy miesiąc będzie 9 lat, jak jesteśmy razem! To dopiero kawał czasu :O

   Usuń
 2. Świetny cytat, dobitny i prawdziwy.
  Kolejnych wspólnych miesięcznic:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na fanpage'u Gentelmana na FB często trafiam na świetne cytaty, takie w punkt.
   Dziękuję! :) :*

   Usuń
 3. Oj warto warto, dla prawdziwego uczucia i szczęścia jakie ze sobą niesie :) najlepszego zakochańce :)

  OdpowiedzUsuń