piątek, 8 listopada 2013

58. Modlę się o więcej czasu.

Za oknem coraz ciemniej, coraz zimniej, coraz bardziej wietrznie. Wieczory znów robią się coraz dłuższe.. A ja zasiadam w moim ulubionym fotelu, otulona po szyję ciepłym kocem, z kubkiem parującej herbaty w ręce, z laptopem na kolanach, z psem leżącym obok fotela.. I piszę i myślę, wspominam i piszę. Płaczę, piszę, wspominam, uśmiecham się do wspomnień..
 
Przeglądam stare pamiętniki, stare wklejki w nich, stare i nowe zdjęcia, stare i nowe słowa. Wspominam dni, kiedy oboje staraliśmy się o siebie, żeby ta druga Połowa jeszcze bardziej wiedziała i czuła, że nam zależy. Wspominam dni, kiedy codziennie widziałam Tę Najważniejszą, kiedy codziennie cieszyłam się naszymi rozmowami, żartami, uśmiechami, a nawet łzami. Wspominam, bo cóż innego mi pozostało? Przygniotła nas codzienność, mnie, Jego, Ciebie Alex.. Wszystkich nas przygniotła, zawłaszczyła sobie. Czy jeszcze kiedyś wrócą te beztroskie chwile niespiesznych godzin na huśtawce, krawężniku, schodach?
 
"Najpiękniejsza znajomość to ta, której nikt się nie spodziewał, która pojawiła się nagle, jakby znikąd - była pełna cudownych emocji i mnóstwa uśmiechu. Najpiękniejsza znajomość to ta, która sprawiła, że zaczęłaś rozumieć, co znaczy kochać.."
 
 
Dzięki Wam zrozumiałam, że można kochać nie tylko rodzinę. Dzięki Wam wiem, że niektóre więzy łączą nas bardziej niż więzy krwi.
 
I wciąż modlę się o więcej czasu dla Nas, dla siebie, dla Niego, dla Niej. Obyśmy mieli tego czasu wystarczająco..

11 komentarzy:

 1. Warto mieć takie piękne wspomnienia. Wszystko wydaje się być najcudowniejsze, gdy w ogóle się tego nie spodziewaliśmy. Trzymaj się :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam się i trzymam w sobie wszystkie wspomnienia, jakie mam z Nią, z Nim.. Takie nasze :)

   Usuń
 2. Przepiękne zdjęcia ze ślubu, wyglądałaś uroczo! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciesze sie ze masz takie piekne wspomnienia i wracaj do nich jak najczesciej...i szukaj dla Nich czasu bo choc czas strasznie szybko pedzi to jednak dla Tych Najważniejszych Osob zawsze warto znaleźć czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się, choć nie zawsze jest to możliwe - czas leci nieubłaganie i nie zawsze pozwala na spotkania tak często, jak byśmy chciały..

   Usuń
 4. Wspomnienia są piękne ale codziennie trzeba pracować na te nowe wspomnienia :) :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracujemy, oczywiście, ale te dawniejsze wspomnienia są tak piękne, że BARDZO lubię do nich wracać :)

   Usuń
 5. Czasem dobrze mieć wspomnienia, do których można wrócić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze dobrze mieć pozytywne wspomnienia! :)

   Usuń
 6. Z przykrością, ale stwierdzam, że czasy na trzepku nigdy już nie wrócą, ich czar nie wróci. Już nigdy nie odczułam takiej wszechogarniającej beztroski jak w latach młodości. A wspomnienia są piękne, nawet te nienajlepsze z czasem nasz umysł "ozłaca".

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń